MAGAZİN GAZETE DERGİ TV | Türkiye'nin En Kolay Okunan Haber Magazin Sitesi

25 Nisan 2024 Perşembe 10:15
Chrome Kullanıyorsanız:
1.Tarayıcınızın sağ üstündeki, şuna benzeyen düğmeye tıklayın:
2.Options veya Seçenekler yazan kısma tıklayın.
3.Home Page veya Ana sayfa yazan kısma sitemizin adresini yapıştırın ve kaydedin.

Firefox Kullanıyorsanız:
Sitemizin adresinin tamamını seçin ve tutup anasayfa düğmesine sürükleyin.

Anasayfa düğmesi genelde şöyle görünür:

ANASAYFA TELEVİZYON YARIŞMA Bir Dolara Yarış Atı Satın Al

Görüş ve Düşünceleriniz?

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhattapları tarafından dava açılabilmektedir.

AT YARIŞI RACING HO

Bir Dolara Yarış Atı Satın Al

Bir Dolara satın aldığın yarış atıyla televizyonda canlı yayında milyon dolarlık at yarışına katılmaya sende hazır mısın
22 Haziran 2023 Perşembe 21:00

Bir Dolara satın aldığın yarış atıyla televizyonda canlı yayında milyon dolarlık at yarışına katılmaya sende hazır mısın?

RACING HO NEDİR?

Tüm hafta içinde ilgili internet sitesi üzerinden sanal atlarını yarışa sokarak haftanın en iyi 12 yarış atı arasına girmiş olan sanal at sahiplerinin, hafta sonu televizyon stüdyosunda birebir ölçekten küçültülerek yapılmış bir hipodrom dekoru içinde elektronik maket atlarını büyük ödül için yarıştırdığı bir at yarışı programıdır.

1 DOLARA YARIŞ ATI SATIN AL

RACING HO yarışlarına katılmak ve yarışmacı olma şansını yakalamak için yapılması gereken tek şey internetin ilgili web sayfasına girerek 1 Dolara sanal bir yarış atı satın almak ve satın alınan yarış atını, at sahibi olarak sanal ortamda yarışlara sokmaktır.

KATILIM BEDELİ

Sanal at sahipleri, internet üzerinden sanal olarak yapılacak olan her yarış için önceden belirlenmiş yarış katılım bedellerini yarış öncesi sistem kasasına ödeyerek diledikleri kadar yarışa atlarını sokarak yarıştırabileceklerdir.

ÇOK AT ÇOK YARIŞ

Her sanal at sahibi katılımcı, dilediği kadar sanal yarış atı satın alabilecek ve aldığı sanal yarış atlarını dilediği kadar yarışlara sokabilecektir. Tek şart her koşulacak sanal yarış için sanal at sahibi aynı yarışa en fazla iki atını aynı anda (eküri olarak) yarışa sokabilecektir. Ve sanal yarışlar en az oniki (12) en fazla yirmi (20) sanal yarış atı ile koşulacaktır. Sanal ortamda yapılacak olan yarışlara oniki (12) yarış atının altında ki katılımlarda sayı tamamlanana dek yarış başlamayacaktır.

ÇOK YARIŞ ÇOK PUAN

Sanal at sahipleri 1 Dolara satın aldıkları sanal yarış atlarını internet üzerinden ne kadar çok sanal yarışa sokarlar ve her yarışta ilk dört (4) at arasına girerek ne kadar çok puan toplarlar ise hafta sonu büyük ödül için canlı televizyon programında koşulacak yarışlara katılma şanslarını o derece arttırmış olacaklardır.

AT YARIŞI RACING HO BAŞLIYOR!

Canlı televizyon stüdyosu içerisinde sanal at sahiplerinin katılımı ile bilgisayar destekli bir yazılım sistemi tarafından yönetilen elektronik bir ortam içinde, birebir ölçekten küçültülerek modellenmiş bir hipodrom (at yarışı pisti) üzerinde elektronik olarak birbirinden bağımsız hareket eden maket yarış atlarının koşarak yarışması üzerine dayalı bir at yarışı televizyon programı olacaktır.

RACING HO, her gece ilgili televizyon stüdyosundan canlı yayın olarak yapılacaktır. Program, açılış müziği ve dansçı kızların gösterisi ile başlayacaktır.

Programın sunucusu, açılış konuşmasının hemen ardından stüdyo da yerini almak üzere o hafta internet üzerinden sanal at yarışlarına katılarak TV stüdyosunda sanal yarış atını yarıştırmaya hak kazanmış olan oniki (12) sanal at sahibi yarışmacıyı tek tek stüdyoya davet edecek ve at yarışı masası etrafına oturtacaktır.

Her at sahibi yarışmacının önünde yarış masasının üzerinde tüm yarışlar ve yarışa katılacak olan atların bilgilerin yer alacağı LCD ekranlar olacaktır.

Program sunucusu at yarışlarına katılmaya hak kazanan yarışmacıları kısaca tanıttıktan sonra hafta içi internet üzerinden sanal ortamda yaptıkları yarışlar hakkında, kendi atları ve rakip atlar hakkında yorum yapmaları isteyecektir.

Program sunucusu, daha sonra stüdyo içerisinde bulunan izleyicilere de hoş geldiniz diyerek yarış öncesi kendilerine dağıtılan yarış bültenlerine bakıp bakmadıklarını yarışta koşacak atlarla ilgilenip ilgilenmediklerini neşeli ve esprili bir dille soracaktır.

Program sunucusu hem stüdyoda izleyen hem de ekranları başında yarışları seyreden seyircilerin atlara olan ilgisini artırmak ve sevdirmek için yarış öncesi o an koşulacak yarış (ayak) içinde yer alan atların tek tek tanıtım VTR’lerini yayına girecektir. Bu VTR’ler de yarışa katılacak atların internette sanal yarışlarda aldıkları dereceler de bilgi olarak verilecektir. Ayrıca atların isimleri, sahipleri, binecek olan jokeyin adı ve antrenörün adı da bu VTR de yer alacaktır. Bu vesile ile stüdyodaki izleyiciler ve ekranları başındaki seyircilerde atlara ve sahiplerine karşı bir özdeşleşme yaratılmış olacaktır.

Bu kısa sohbet ve VTR tanıtımlarının ardından program sunucusu stüdyo içerisinde koltuklarında oturan izleyicilere koltuk yanlarında yer alan LCD ekranlardan o anda koşulacak yarış için en fazla bir at seçerek işaretlemelerini ve koşulacak yarışta şanslarını denemelerini isteyecektir. Böylece stüdyo içinde yer alan izleyicilerin de aktif olarak yarışa katılımı ve heyecan yaşaması sağlanmış olacaktır.

Sanal at sahibi yarışmacılar, program sunucusuna hazır olduklarını beyan ettikten sonra yarışlar başlayacaktır.

Her yarış noter huzurunda yapılacaktır. Her koşulacak yarış için yarışa girecek olan atların numaraları ve isimleri tek tek noter tarafından kontrol edilecek ve her yarış öncesi onaylanacaktır.

Bu sırada elektronik maket atlar yine bire bir ölçekten küçültülerek yapılmış padoktan yarış pistine çıkacaklardır.

Program sunucusu tüm sanal at sahiplerine şans dilerken jokey formalı dansçı kızlar da at sahibi yarışmacıların yanına giderek onlara destek olmak ve heyecanı artırmak için hazır bekleyeceklerdir. 

Stüdyoda aniden bir borazan sesi duyulacak borazan sesi ile bir erkek anlatıcı dış ses duyulacaktır. Yarışa katılacak olan oniki (12) adet elektronik maket at hipodrom içinde yerini almak üzere BOX’a doğru hareket edeceklerdir. Elektronik maket yarış atları BOX da ki yerlerini aldıktan sonra beyaz bayrak kalkacak ve zil sesi ile atlar START BOX’tan çıkacaklardır. Dış ses spikerin heyecanlı anlatımı ile yarış başlayacaktır.

ÖDÜLLER

Yapılacak her yarış (ayak) için oniki (12) yarışmacı toplamda yapılacak 7 yarış için 84 yarışmacı yarışlara katılacaktır. Her yarış sonunda birinci, ikinci, üçüncü ve dördüncü gelen at sahipleri yarışmacılara para ödülleri çek olarak ellerine verilecektir. Bir sonra ki yarış için hazırlıklara başlanacak ve stüdyoya yeni oniki (12) yarışmacı davet edilecektir.

Veya tüm yarışlara fix oniki (12) at sahibi yarışmacı katılacak, yedi (7) yarış yapılacak, her yarış da derece alarak en çok Scorboard da adını yazdıranlar arasında ödül pay edilecektir.

NOT: Canlı yayında yapılan yarışların sonunda verilecek ödüller internet üzerinden elde edilen katılım bedeli gelirinin % 65’i olacak ve canlı yayında ödül almaya hak kazanan yarışmacılar arasında ödül olarak paylaştırılacaktır. Ayrıca internet üzerinden elde edilen katılım bedeli gelirinin % 35’i program yapımcılarına kar olarak kalacaktır.

DEKOR

250 metre kare kapalı alan bir televizyon stüdyosu içerisinde, 7 m uzunlukta 2,60m genişlikte birebir ölçekten küçültülerek modellenmiş bir hipodrom (at yarışı pisti) içinde bilgisayar destekli bir yazılım sistemi tarafından yönetilen elektronik olarak birbirinden bağımsız hareket eden maket yarış atlarının koşarak yarıştığı bir alan olacaktır. Bunun yanında; 1 m ye 1 m ebadında yarışmacı masaları, sunucu masası, dansçı kızlar için 6 m uzunlukta 3 m genişlikte bir dans platformu ve izleyiciler için özel dizayn edilmiş bir oturma alanı yer alacaktır. 

Ayrıca yarış pisti yanında yine birebir ölçekten küçültülerek 1,5 m uzunlukta ve 50cm genişlikte yine maket atların üzerinde hareket ettiği bir padok yer alacaktır. 

Tüm bu alan içinde birebir ölçekten küçültülerek yapılmış hipodrom içinde yer alan tüm detaylar aslına sadık şekilde elektronik olarak hareket eden maketleri ile (yarış atları, Start Box, traktörler, ambulans, takip aracı, pist hakemleri, seyisler gibi) yarış pisti ışıklarına varıncaya kadar detayları ile yapılacaktır.

Bu hipodrom etrafında özel dizayn edilmiş LCD ekranlı yarışmacı masaları ve bir sunucu masası yer alacaktır. Ayrıca dansçı kızlar için bir platform olacaktır. Stüdyo içinde yer alan izleyiciler içinde LCD ekranlı sandalyeler olacaktır.

Stüdyo içinde yer alan ve izleyicilerle yarışmacıları ayıran Hipodromlara özel birbiri içine geçmeli plastik beyaz borulardan oluşan çitler ayraç olarak kullanılacaktır.

YAZILIM

İnternet ve canlı stüdyo için 2 ayrı yazılım yapılacaktır. İnternet üzerinden yapılacak olan yarışların yazılımı tüm detayları ile belirlenmiştir ve elimizde hazırdır.

Stüdyoda canlı yayın için yapılacak yazılımda toplamda 7 yarış (ayak) yapılacaktır. Canlı yayında stüdyoda koşulan her yarış (ayak) kendi için de atların performans verilerine, koşu metresi, zemin, kilo, yaş, sanal ortamda (internette) atların önceki yarışlarda almış oldukları dereceler gibi vs. koşuyu etkileyebilecek her türlü bilgi üzerinden bilgisayar tarafından risk ve sürprizlerde hesaplanarak gerçekçi bir yazılım programı oluşturulacaktır.

Dışarıdan sisteme hiçbir müdahale olmayacak ve hiçbir SMS verisi veya stüdyo içinde izleyiciler tarafından yapılan seçimler bilgisayar yazılım sistemini etkilemeyecektir.

GOPRO VE KALEM KAMERALAR YAYINDA

RACING HO yarışları canlı yayın stüdyo içinde yer alan 1 Jimmy Jib ve 5 adet fix kamera toplam 6 kamera ve kameraman tarafından çekilecektir. Bu kamera ve kameramanlar dışında elektronik maket atların yarıştığı hipodrom içine 6 adet farklı açılarda gizlenmiş küçük kalem kameralar veya GoPro’lar yardımı ile çekimler desteklenecektir.

Bu sayede yarışların gerçek hissi yüksek bir yayın kalitesinde izlenmesi ve seyredilmesi sağlanmış olacaktır. Özellikle Foto Finish‘e küçük bir fotoğraf makinesi bile yerleştirilecektir. 

AT YARIŞI RACING HO televizyon program formatının Telif Hakları ve Fikri Mülkiyet sahibi CENK YENGİLOĞLU'dur. 

Türkiye'nin en kolay okunan haber, magazin sitesi mgdtv.com'da en güncel haberleri bulabilirsiniz.

Etiketler: bir dolar yarış at race horse yarış at sahibi racing ho Scorboard hipodrom yarış pisti sanal yarış atı virtual jokey padok sunucu yarışmacı sanal at sahibi maket at 1 TL 1 DOLAR TL noter borazan sesi kırmızı siren box start SMS stüdyo TV program canlı yayın kalem kamera internet cep telefonu GoPro mgd haber güncel m041028

FACEBOOK

YORUMLAR

TOPLULUK

YORUMLAR (0)

Yorum yapabilmek için üye olmalı ve giriş yapmalısınız.

Üye Olun Giriş Yapın

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

Türkiye'nin en kolay okunan haber sitesi olarak siz okuyucularımıza daima güvenilir ve objektif yayıncılık anlayışımızla hizmet vermekteyiz.
En güncel ekonomi haberleri, borsa durumu, finans, en yeni spor, sanat ve tarafsız siyaset haberlerine günlük olarak ulaşabileceğiniz geniş bir platform. Sıkılmadan okuyabileceğiniz, renkli görselleri ile, detaylı ancak bir o kadarda kısa ve öz yazılan içerikleriyle haber magazin Mgd Tv hizmetinizde.