MAGAZİN GAZETE DERGİ TV | Türkiye'nin En Kolay Okunan Haber Magazin Sitesi

24 Temmuz 2024 Çarşamba 21:41
Chrome Kullanıyorsanız:
1.Tarayıcınızın sağ üstündeki, şuna benzeyen düğmeye tıklayın:
2.Options veya Seçenekler yazan kısma tıklayın.
3.Home Page veya Ana sayfa yazan kısma sitemizin adresini yapıştırın ve kaydedin.

Firefox Kullanıyorsanız:
Sitemizin adresinin tamamını seçin ve tutup anasayfa düğmesine sürükleyin.

Anasayfa düğmesi genelde şöyle görünür:

ANASAYFA TELEVİZYON YARIŞMA Tombala Televizyon Formatı

Görüş ve Düşünceleriniz?

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhattapları tarafından dava açılabilmektedir.

TOMBALA BİLGİ YARIŞMASI

Tombala Televizyon Formatı

Hepimizin yılbaşılarında ve özel günlerde severek oynadığımız Tombala oyunu artık televizyon programı formatı oldu...
22 Haziran 2023 Perşembe 21:12

Hepimizin yılbaşılarında ve özel günlerde severek oynadığımız Tombala oyunu artık televizyon programı formatı oldu...

TOMBALA BİLGİ YARIŞMASI

Sorulan bilgi sorularına doğru cevap vererek Çinko ya da Tombala yapan yarışmacılar ödül kazanıyor…

HEDEF KİTLE

Tombala Bilgi Yarışması yediden yetmişe herkesin ailecek severek ve eğlenerek oynadığı çok basit bir oyun olması itibari ile ekonomik veya kültürel bir ayrım olmadan her yaş grubu insanın severek izleyeceği bir televizyon bilgi yarışması programı olacaktır.

YAYIN TÜRÜ

Tombala Bilgi Yarışması altı (6) yarışmacı, erkek program sunucu ve bayan sunucu asistanı ile televizyon stüdyosunda seyirciler eşliğinde canlı ve ya bant yayın olarak yayınlanacaktır. 

DEKOR

200- 250 metre karelik kapalı alan bir televizyon stüdyosu içinde altı (6) yarışmacı masası ve bir sunucu masası ile stüdyo seyircilerinin yer aldığı bir alan bulunacaktır.

Her biri birbirinden farklı renk ve sayılara sahip altı (6) adet (uzunluğu 2 m yüksekliği 1,1 m olan) üzerinde tombala oyun kartlarının bulunduğu yarışmacı masaları olacaktır. Bu masaların tombala kartları üzerinde yer alan onbeş (15) adet sayının üzerinde yazılı olduğu 7 cm çapında ki çekiliş topları ise özel tasarlanmış 30 cm çapında yarım daire şeklinde camdan imal edilmiş çekiliş küresi içinde yer alacaktır.

Stüdyo içinde yer alan ışık, müzik ve özel efektler ile yarışmacı masaları üzerinde yer alan tombala kartları üzerinde ki sayılar sistem tarafından özel bir yazılım ile kontrol edilecektir.

TOMBALA YARIŞMASI BAŞLIYOR

Program sunucusu açılış konuşmasının hemen ardından tombala yarışma masalarında yer alan yarışmacıları tek tek tanıtacak ve kısa sohbetler ederek onların hayatlarında ki ilginç hikâyelerini kısada olsa seyirciyle paylaşmalarını sağlayacaktır. Bu faslın ardından program sunucusu yarışmacılara başarılar dileyerek yarışmaya başlanacaktır.

Program sunucusu kendi masası üzerinde yer alan (50 cm çapında yarım daire şekildeki cam küre) özel tasarlanmış SORU KÜRESİ içine elini sokacak (her biri 7cm çapında 60 adet top) içinden karıştırarak bakmadan bir soru topu çekecektir.

Program sunucusu çekiği topu iki eliyle çevirerek içini açacaktır. Program sunucusu soru topunun içinde yer alan çoktan seçmeli para ödüllü bilgi sorusunu yarışmacılara ortak soru olarak yüksek sesle okunarak soracaktır.

Her topun içinde sorunun yanında bir para ödülü olacaktır. Bu para ödülleri sunucunun kendi soru küresi içinden çektiği toplar içinden soru ile birlikte çıkacaktır. Toplar içinden çıkan para ödülleri sorulan soruların zorluk derecesi ile doğru orantılı olacaktır.

Yarışmacılar arasından kırmızı butona ilk basan yarışmacı sorulan soruya cevap verme hakkına sahip olacaktır. Kırmızı butona ilk basan yarışmacının verdiği cevap doğru ise yarışmacı kendi tombala kartı masasında bulunan (30 cm çapında yarım daire şeklinde cam küre) özel tasarlanmış ÇEKİLİŞ KÜRESİ içine elini sokarak bakmadan bir top çekecektir.

Yarışmacının çektiği top üzerinde yer alan sayıyı (örneğin 15 sayısını) program sunucusu yüksek sesle okuyacak ve sistem yarışmacının kendi tombala kartı üzerinde yer alan sayıyı (örneğin 15 sayısını) kapatacaktır.

Program sunucusu yine soru topu içinden çıkan ve sorulan soru için önceden belirlenen para ödülünü de stüdyoda yüksek sesle okuyarak yarışmacının ödül toplama hanesine yazılmasını sağlayacaktır.

Sorulan sorulara doğru cevap veren her yarışmacı kendi tombala kartı üzerinde yer alan sayıları tek tek kapatarak 1.Çinko, 2.Çinko veya Tombala yapacaktır.

Yarışma sonunda 1.Çinko, 2.Çinko veya Tombala yapan yarışmacılar ödül hanelerinde toplanan para ödüllerini almaya hak kazanacaklardır.

YEŞİL, KIRMIZ VE SARI TOPLARIN ANLAM VE İŞLEVLERİ

YEŞİL TOP (SÜRPRİZ) : 1.Çinko ya da 2. Çinko yapan yarışmacılar içinde sürpriz hediyeler bulunan üç (3) adet yeşil renkli top içinden kendi seçtiği bir SÜRPRİZ TOPU kendi küresi içine atabileceklerdir.

Yarışmacı soruyu bilmesine rağmen çekiliş küresi içinden YEŞİL RENKLİ SÜRPRİZ TOP çeker ise; topu çevirerek açacak ve içinde yazılı olan sürpriz hediyeyi (tatil, seyahat, alışveriş çeki gibi) kazanacaktır.

Ancak soruyu bildiği ve yeşil sürpriz top çektiği için yarışmacı yeniden bir top çekme şansını yakalayacak.

Bu ikinci çekiliş şansında yarışmacı kendi küresi içinden SAYI TOPU çekerse; hem bildiği sorunun para ödülünü ödül hanesine yazdıracak hem de tombala kartı üzerinde ki sayıyı kapatacaktır.

Fakat bu ikinci çekiliş şansında yarışmacı kendi küresi içinden KIRMIZI TOP çekerse; hem kendi tombala kartı üzerinde sayı kapatamayacak ve bildiği sorunun para ödülünü de ödül hanesine yazdıramayacaktır.

Eğer ikinci çekiliş şansında yarışmacı SARI TOP çekerse; tombala kartı üzerinde sayı kapatamayacak ancak bildiği soru için kazandığı para ödülünü ödül hanesine yazdırabilecektir. 

KIRMIZI TOP (YAKAR TOP) : Yarışmacı kırmızı butona bastığı halde sorulan soruya yanlış cevap verir ise; bayan sunucu asistanı yanlış cevap veren yarışmacının masası üzerinde yer alan çekiliş küresi içine kırmızı renkli bir YAKAR TOP atacaktır.

Yarışmacı soruyu bilmesine rağmen çekiliş küresi içinden KIRMIZI RENKLİ YAKAR TOP çeker ise; hem kendi masası üzerinde yer alan Tombala kartı üzerinde sayı kapatamayacak hem de ödül hanesine bildiği sorunun para ödülünü yazdıramayacaktır.

SARI TOP (ŞANSA BAK) : Hiçbir yarışmacı kırmızı butona basmaz ve sorulan soruya on (10) saniyelik düşünme süresi için de cevap vermezler ise; programın bayan sunucu asistanı her bir yarışmacının masası üzerinde yer alan çekiliş küresi içine sarı renkli bir ŞANSA BAK topu atacaktır.

Yarışmacı soruyu bilmesine rağmen çekiliş küresi içinden SARI RENKLİ ŞANA BAK TOPU çeker ise; ödül hanesi para ödülü yazılacak ancak boş top çektiği içinde masası üzerinde yer alan kendi Tombala kartı üzerinde sayı kapatamayacaktır.

ÖDÜLLER

1.ÇİNKO2.ÇİNKO veya TOMBALA yapan yarışmacılar o ana kadar kendi hanesinde topladığı para ödüllerini almaya hak kazanacaktır.

SENDE SEYRET SENDE KAZAN!

Televizyonda canlı yayını seyreden seyirciler program içinde yer alan 6 adet yarışmacı masası üzerinde yer alan tombala kartları içinden dilediklerini bir tanesini seçerek kendi cep telefonları veya ilgili internet sitesi üzerinden aktive ederek oyuna katılabileceklerdir.

Canlı yayında program içinde hangi yarışmacı butona ilk basar, doğru cevap verir ve bir sayı topu çeker ise; sistem o yarışmacının kartını seçerek aktive eden tüm seyircilere yarışmacının çektiği sayı topuna karşılık dört (4) şıklı çoktan seçmeli bir soru mesajı gönderecektir. Aktivasyon yapan seyircide sorulan soruya on (10) saniye içinde doğru cevap ise aktive ettiği tombala kartı üzerinde bulunan aynı sayıyı kapatma şansını yakalayacaktır.  

Sistem tarafından gönderilen sorulara en hızlı ve doğru cevapları vererek Çinko ve Tombala yapan izleyiciler para kazanma şansı yakalayacaklardır.

Cep telefonları üzerinden yarışmaya katılmak için ücretli aktive edilen tombala kartlarından ek gelir elde edilebilecektir.

İNTERAKTİF KATILIM

Tombala Bilgi Yarışması içinde sorulacak olan bilgi sorularına ekranları başında yer alan izleyicilerde cevap vermeye çalışacak, böylece izleyiciler kendilerini yarışmacıların yerine koyarak yarışmaya interaktif olarak katılmış olacaklardır.

GAZETE INSERT YAYIN

Tombala Bilgi Yarışması içinde yarışmacıların önlerinde bulunan yarışma masaları üzerinde yer alan Tombala Yarışma Kartlarının yayıncı kurumla bağlantılı (veya değil) olan gazete veya gazetelerden biri ile insert yayın olarak ücretsiz (üzerlerine reklam alınarak) dağıtılacaktır.

Gazeteler vasıtası ile ücretsiz dağıtılacak olan Tombala yarışmacı kartları ile izleyiciler, elle tutulup gözle görülür hale gelen Tombala Yarışma Kartları sayesinde programa daha gerçekçi bir bakış açısı ile yaklaşacaklardır. Ekranları başında olan izleyiciler bir yandan sorulan sorulara doğru cevap vermeye çalışırken bir yandan da Tombala kartları üzerindeki sayıları yarışmacılarla birlikte kapatmaya çalışacaklardır. Böyle izleyici için interaktif katılımın gerçekçi boyutu da sağlanmış olacaktır.

Tombala Yarışmacı kartları üzerine alınacak olan reklam gelirleri sayesinde ek reklam geliri sağlanmış olacaktır.

Gazete veya gazete bayiler tarafından dağıtılarak ce telefonları ile aktive edilecek olan örnek Tombala Bilgi Yarışması oyun kartları sponsor logolu ve aktivasyon numarası ile aşağıda görülen şekilde olacaktır.

İNTERNETTEN YARIŞMACI OLMA ŞANSI YAKALA

Her hafta ilgili internet adresine ve sayfasına girerek seçtikleri tombala kartını cep telefonu yolu ile ücretli aktive ettikten sonra, seçtikleri tombala kartı üzerinde yer alan sayıları tıklayarak karşılarına gelen çoktan seçmeli onbeş (15) sorunun tamamını belirlenen cevap verme süresi içinde bildikleri takdir de yarışmacı adayı olma şansını yakalayabileceklerdir.

İnternet sitesi üzerinden yarışmacı olmak içinde ücretli aktive edilen tombala kartlarından ek gelir elde edilecektir.

KAST YARIŞMACI SEÇİMİ

İnternet üzerinden aday yarışmacı olarak başvurarak seçilenler arasından Tombala Bilgi Yarışmasına katılacak olan aday yarışmacılar profesyonel bir kast seçim ekip tarafından seçilecektir.

Profesyonel kast seçim ekibi tarafından yapılacak seçimlerde, yarışmaya katılacak yarışmacıların izleyici tarafından hızlı özdeşleşme (katharsis) kurabileceği davranış özellikleri gösteren ve ilginç hayat hikâyelerine sahip olan yarışmacı adayları seçilecektir.

Bu vesile ile titizlikle seçilen yarışmacıları farklı kılan ve dikkat çeken özelliklerinin yayın esnasında onları rencide ve irrite etmeden ön plana çıkarılması sayesinde program izleyicisi ve seyircisi tarafından daha hızlı benimsenmesi sağlanacaktır.

TOMBALA BİLGİ YARIŞMASI televizyon program formatının Telif Hakları ve Fikri Mülkiyet sahibi CENK YENGİLOĞLU'dur. 

Türkiye'nin en kolay okunan haber, magazin sitesi mgdtv.com'da en güncel haberleri bulabilirsiniz.

Etiketler: Tombala çinko televizyon program sunucu tombala masası tombala kartı oyun stüdyo televizyon programı soru küresi çekiliş küresi kırmızı top yeşil top sarı top canlı yayın çekiliş şans şansa bak yakar top sürpriz top internet cep telefonu yarışmacı yarışma yılbaşı format para ödül doğru cevap top mgd haber güncel m041028

FACEBOOK

YORUMLAR

TOPLULUK

YORUMLAR (0)

Yorum yapabilmek için üye olmalı ve giriş yapmalısınız.

Üye Olun Giriş Yapın

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

Türkiye'nin en kolay okunan haber sitesi olarak siz okuyucularımıza daima güvenilir ve objektif yayıncılık anlayışımızla hizmet vermekteyiz.
En güncel ekonomi haberleri, borsa durumu, finans, en yeni spor, sanat ve tarafsız siyaset haberlerine günlük olarak ulaşabileceğiniz geniş bir platform. Sıkılmadan okuyabileceğiniz, renkli görselleri ile, detaylı ancak bir o kadarda kısa ve öz yazılan içerikleriyle haber magazin Mgd Tv hizmetinizde.